1456CE2WHBU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1456CE2WHBU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1456CE2WHBU - 1456 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1456CE2WHBU from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£19.03 |
| 5+ |
£18.37 |
| 10+ |
£17.51 |
| 25+ |
£17.13 |
| 50+ |
£16.56 |
| 100+ |
£16.37 |
| 250+ |
£16.18 |
| 500+ |
£16.01 |
| 1000+ |
£15.89 |
| 2500+ |
£15.70 |
| 19.03 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1456CE2WHBU | 1456 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1456CE2WHBU |
| GTIN UPC EAN |
623980014012 |
| Product Series | 1456 Series |
|---|
| Colour | Blue |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Width | 102mm |
|---|
| Depth | 140mm |
|---|
| Height | 51mm / 28mm |
|---|
| Top Colour | Beige |
|---|
| Slope | 15 degrees |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1456CE2WHBU |
 |
1456CE2WHBU | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components