1455ZT1601BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1455ZT1601BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1455ZT1601BK - 1455ZT Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1455ZT1601BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£18.48 |
| 5+ |
£17.83 |
| 10+ |
£17.00 |
| 25+ |
£16.63 |
| 50+ |
£16.07 |
| 100+ |
£15.89 |
| 250+ |
£15.70 |
| 500+ |
£15.54 |
| 1000+ |
£15.43 |
| 2500+ |
£15.24 |
| 18.48 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1455ZT1601BK | 1455ZT Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1455ZT1601BK |
| GTIN UPC EAN |
623980241531 |
| Product Series | 1455ZT Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 160mm |
|---|
| Width | 89mm |
|---|
| Height | 56mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1455ZT1601BK |
 |
1455ZT1601BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components