1444-17133 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1444-17133 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1444-17133 - 1444 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1444-17133 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£41.47 |
| 5+ |
£40.02 |
| 10+ |
£38.15 |
| 25+ |
£37.32 |
| 50+ |
£36.08 |
| 100+ |
£35.66 |
| 250+ |
£35.25 |
| 500+ |
£34.88 |
| 1000+ |
£34.63 |
| 2500+ |
£34.21 |
| 41.47 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1444-17133 | 1444 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1444-17133 |
| GTIN UPC EAN |
623980026664 |
| Product Series | 1444 Series |
|---|
| Colour | Natural |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Width | 432mm |
|---|
| Depth | 330mm |
|---|
| Height | 76mm |
|---|
| Aluminium Thickness | 1mm |
|---|
| Bottom Plate | 1434-1713 |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1444-17133 |
 |
1444-17133 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components