1444-12CWW | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1444-12CWW | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1444-12CWW - 1444 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1444-12CWW from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£88.40 |
| 5+ |
£85.30 |
| 10+ |
£81.32 |
| 25+ |
£79.56 |
| 50+ |
£76.90 |
| 100+ |
£76.02 |
| 250+ |
£75.14 |
| 500+ |
£74.34 |
| 1000+ |
£73.81 |
| 2500+ |
£72.93 |
| 88.40 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1444-12CWW | 1444 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1444-12CWW |
| GTIN UPC EAN |
623980404677 |
| Product Series | 1444 Series |
|---|
| Colour | Natural with Walnut Sides |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Width | 178mm |
|---|
| Depth | 127mm |
|---|
| Height | 51mm |
|---|
| Aluminium Thickness | 1mm |
|---|
| Bottom Plate | 1434-12 |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1444-12CWW |
 |
1444-12CWW | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components