PJU12106T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
PJU12106T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy PJU12106T - PJUTF Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase PJU12106T from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | P.O.A. |
| 5+ | P.O.A. |
| 10+ | P.O.A. |
| 25+ | P.O.A. |
| 50+ | P.O.A. |
| 100+ | P.O.A. |
| 250+ | P.O.A. |
| 500+ | P.O.A. |
| 1000+ | P.O.A. |
| 2500+ | P.O.A. |
| 0.99 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
PJU12106T | PJUTF Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | PJU12106T |
| Product Series | PJUTF Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Fiberglass Polyester |
|---|
| Height | 306mm |
|---|
| Width | 261mm |
|---|
| Depth | 156mm |
|---|
| Cover Type | Solid |
|---|
| Flanged | No |
|---|
| With Feet | Yes |
|---|
| Inner Panel Part Number | 14R1109 |
|---|
| Inner Panel Height | 273mm |
|---|
| Inner Panel Width | 226mm |
|---|
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - PJU12106T |  |
PJU12106T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components