PJU12106L | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
PJU12106L | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy PJU12106L - PJU Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase PJU12106L from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | £166.62 |
| 5+ | £160.78 |
| 10+ | £153.29 |
| 25+ | £149.95 |
| 50+ | £144.96 |
| 100+ | £143.29 |
| 250+ | £141.62 |
| 500+ | £140.12 |
| 1000+ | £139.12 |
| 2500+ | £137.46 |
| 166.62 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
PJU12106L | PJU Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | PJU12106L |
| Product Series | PJU Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Fiberglass Polyester |
|---|
| Height | 306mm |
|---|
| Width | 261mm |
|---|
| Depth | 156mm |
|---|
| Cover Type | Solid |
|---|
| Flanged | No |
|---|
| With Feet | Yes |
|---|
| Inner Panel Part Number | 14R1109 |
|---|
| Inner Panel Height | 273mm |
|---|
| Inner Panel Width | 226mm |
|---|
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - PJU12106L |  |
PJU12106L | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components