PJEC363012T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
PJEC363012T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy PJEC363012T - PJW Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase PJEC363012T from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | P.O.A. |
| 5+ | P.O.A. |
| 10+ | P.O.A. |
| 25+ | P.O.A. |
| 50+ | P.O.A. |
| 100+ | P.O.A. |
| 250+ | P.O.A. |
| 500+ | P.O.A. |
| 1000+ | P.O.A. |
| 2500+ | P.O.A. |
| 0.99 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
PJEC363012T | PJW Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | PJEC363012T |
| Product Series | PJWL Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Fiberglass Polyester |
|---|
| Height | 927mm |
|---|
| Width | 775mm |
|---|
| Depth | 309mm |
|---|
| Door Fastener Type | Latch |
|---|
| Inner Panel Part Number | 18P3327 |
|---|
| Inner Panel Height | 838mm |
|---|
| Inner Panel Width | 686mm |
|---|
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - PJEC363012T |  |
PJEC363012T | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components