PJ18168LW | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
PJ18168LW | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy PJ18168LW - PJW Series - Hammond Manufacturing Electrical Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase PJ18168LW from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | P.O.A. |
| 5+ | P.O.A. |
| 10+ | P.O.A. |
| 25+ | P.O.A. |
| 50+ | P.O.A. |
| 100+ | P.O.A. |
| 250+ | P.O.A. |
| 500+ | P.O.A. |
| 1000+ | P.O.A. |
| 2500+ | P.O.A. |
| 0.99 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
PJ18168LW | PJW Series | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | PJ18168LW |
| Product Series | PJW Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Fiberglass Polyester |
|---|
| Height | 467mm |
|---|
| Width | 417mm |
|---|
| Depth | 207mm |
|---|
| Cover Type | Snap Latch |
|---|
| Inner Panel Part Number | P1868 |
|---|
| Inner Panel Height | 429mm |
|---|
| Inner Panel Width | 378mm |
|---|
| Technical Drawings | STP DXF PDF |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - PJ18168LW |  |
PJ18168LW | Hammond Manufacturing Electrical Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components