1455NF1201BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1455NF1201BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1455NF1201BK - 1455F Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1455NF1201BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£17.46 |
| 5+ |
£16.85 |
| 10+ |
£16.06 |
| 25+ |
£15.71 |
| 50+ |
£15.19 |
| 100+ |
£15.02 |
| 250+ |
£14.84 |
| 500+ |
£14.68 |
| 1000+ |
£14.58 |
| 2500+ |
£14.41 |
| 17.46 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1455NF1201BK | 1455F Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1455NF1201BK |
| GTIN UPC EAN |
623980432151 |
| Product Series | 1455F Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 120mm |
|---|
| Width | 103mm |
|---|
| Depth | 53mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| Width Including Flanges | 123mm |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1455NF1201BK |
 |
1455NF1201BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components