1455NC2202 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1455NC2202 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1455NC2202 - 1455NC Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1455NC2202 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£19.28 |
| 5+ |
£18.61 |
| 10+ |
£17.74 |
| 25+ |
£17.35 |
| 50+ |
£16.77 |
| 100+ |
£16.58 |
| 250+ |
£16.39 |
| 500+ |
£16.22 |
| 1000+ |
£16.10 |
| 2500+ |
£15.91 |
| 19.28 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1455NC2202 | 1455NC Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1455NC2202 |
| GTIN UPC EAN |
623980538563 |
| Product Series | 1455NC Series |
|---|
| Colour | Clear |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 220mm |
|---|
| Width | 103mm |
|---|
| Height | 53.01mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| End Panel Material | Plastic |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1455NC2202 |
 |
1455NC2202 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components