1455A1202 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1455A1202 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1455A1202 - 1455 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1455A1202 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£6.31 |
| 5+ |
£6.09 |
| 10+ |
£5.81 |
| 25+ |
£5.68 |
| 50+ |
£5.49 |
| 100+ |
£5.43 |
| 250+ |
£5.37 |
| 500+ |
£5.31 |
| 1000+ |
£5.27 |
| 2500+ |
£5.21 |
| 6.31 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1455A1202 | 1455 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1455A1202 |
| GTIN UPC EAN |
623980137780 |
| Product Series | 1455 Series |
|---|
| Colour | Clear |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 120mm |
|---|
| Width | 70mm |
|---|
| Depth | 12mm |
|---|
| IP Rating | IP54 |
|---|
| End Panel Material | Plastic |
|---|
| Sliding Belly Plate | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1455A1202 |
 |
1455A1202 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components