1451-29BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1451-29BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1451-29BK3 - 1441 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1451-29BK3 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£51.45 |
| 5+ |
£49.65 |
| 10+ |
£47.34 |
| 25+ |
£46.31 |
| 50+ |
£44.77 |
| 100+ |
£44.25 |
| 250+ |
£43.74 |
| 500+ |
£43.27 |
| 1000+ |
£42.96 |
| 2500+ |
£42.45 |
| 51.45 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1451-29BK3 | 1441 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1451-29BK3 |
| GTIN UPC EAN |
623980419688 |
| Series | 1441 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Steel |
|---|
| Length | 203mm |
|---|
| Width | 254mm |
|---|
| Height | 132mm |
|---|
| Contents | Individual |
|---|
| For Use With | Please See Data Sheet |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1451-29BK3 |
 |
1451-29BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components