1451-16BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1451-16BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1451-16BK3 - 1441 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1451-16BK3 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£39.87 |
| 5+ |
£38.48 |
| 10+ |
£36.68 |
| 25+ |
£35.88 |
| 50+ |
£34.69 |
| 100+ |
£34.29 |
| 250+ |
£33.89 |
| 500+ |
£33.53 |
| 1000+ |
£33.29 |
| 2500+ |
£32.89 |
| 39.87 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1451-16BK3 | 1441 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1451-16BK3 |
| GTIN UPC EAN |
623980419633 |
| Series | 1441 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Steel |
|---|
| Length | 254mm |
|---|
| Width | 152mm |
|---|
| Height | 132mm |
|---|
| Contents | Individual |
|---|
| For Use With | Please See Data Sheet |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1451-16BK3 |
 |
1451-16BK3 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components