1441-16 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1441-16 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1441-16 - 1441 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1441-16 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£15.32 |
| 5+ |
£14.78 |
| 10+ |
£14.09 |
| 25+ |
£13.79 |
| 50+ |
£13.33 |
| 100+ |
£13.17 |
| 250+ |
£13.02 |
| 500+ |
£12.88 |
| 1000+ |
£12.79 |
| 2500+ |
£12.64 |
| 15.32 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1441-16 | 1441 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1441-16 |
| GTIN UPC EAN |
623980496009 |
| Product Series | 1441 Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | 20-Gauge Steel |
|---|
| Width | 254mm |
|---|
| Depth | 152mm |
|---|
| Height | 51mm |
|---|
| Grey Bottom Panel | 1431-16 |
|---|
| Black Bottom Panel | 1431-16BK3 |
|---|
| Grey Perforated Chassis Cover | 1451-16 |
|---|
| Black Perforated Chassis Cover | 1451-16BK3 |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1441-16 |
 |
1441-16 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components