1427S2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427S2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427S2BK - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427S2BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£4.86 |
| 5+ |
£4.69 |
| 10+ |
£4.47 |
| 25+ |
£4.37 |
| 50+ |
£4.23 |
| 100+ |
£4.18 |
| 250+ |
£4.13 |
| 500+ |
£4.09 |
| 1000+ |
£4.06 |
| 2500+ |
£4.01 |
| 4.86 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427S2BK | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427S2BK |
| GTIN UPC EAN |
623980031637 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 102mm |
|---|
| Handle Depth | 44mm |
|---|
| Handle Diameter | 6mm |
|---|
| Stud Thread | 8-32 |
|---|
| Panel Height | 222mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427S2BK |
 |
1427S2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components