1427Q | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427Q | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427Q - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427Q from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£4.58 |
| 5+ |
£4.42 |
| 10+ |
£4.22 |
| 25+ |
£4.12 |
| 50+ |
£3.99 |
| 100+ |
£3.94 |
| 250+ |
£3.90 |
| 500+ |
£3.85 |
| 1000+ |
£3.83 |
| 2500+ |
£3.78 |
| 4.58 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427Q | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427Q |
| GTIN UPC EAN |
623980787107 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Chrome |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 57mm |
|---|
| Handle Depth | 25mm |
|---|
| Handle Diameter | 6mm |
|---|
| Stud Thread | 6-32 |
|---|
| Panel Height | 133mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427Q |
 |
1427Q | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components