1427NCGPG9LG | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427NCGPG9LG | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427NCGPG9LG - 1427NCG Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427NCGPG9LG from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£1.36 |
| 5+ |
£1.31 |
| 10+ |
£1.25 |
| 25+ |
£1.22 |
| 50+ |
£1.18 |
| 100+ |
£1.17 |
| 250+ |
£1.15 |
| 500+ |
£1.14 |
| 1000+ |
£1.13 |
| 2500+ |
£1.12 |
| 1.36 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427NCGPG9LG | 1427NCG Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427NCGPG9LG |
| GTIN UPC EAN |
623980541983 |
| Series | 1427NCG |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Nylon |
|---|
| Thread Size | PG9 |
|---|
| Mounting Hole Diameter | 15mm |
|---|
| Wire Diameter Min | 4mm |
|---|
| Wire Diameter Max | 8mm |
|---|
| Outer Length | 22mm |
|---|
| Inner Thread Length | 15mm |
|---|
| Contents | Individual |
|---|
| IP Rating | IP68 |
| Technical Drawings | pdf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427NCGPG9LG |
 |
1427NCGPG9LG | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components