1427NCGM50B | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427NCGM50B | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427NCGM50B - 1427NCG Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427NCGM50B from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£8.39 |
| 5+ |
£8.09 |
| 10+ |
£7.72 |
| 25+ |
£7.55 |
| 50+ |
£7.30 |
| 100+ |
£7.21 |
| 250+ |
£7.13 |
| 500+ |
£7.05 |
| 1000+ |
£7.00 |
| 2500+ |
£6.92 |
| 8.39 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427NCGM50B | 1427NCG Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427NCGM50B |
| GTIN UPC EAN |
623980781242 |
| Series | 1427NCG |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Nylon |
|---|
| Thread Size | M50x1.5 |
|---|
| Mounting Hole Diameter | 50mm |
|---|
| Wire Diameter Min | 32mm |
|---|
| Wire Diameter Max | 38mm |
|---|
| Outer Length | 49mm |
|---|
| Inner Thread Length | 13mm |
|---|
| Contents | Individual |
|---|
| IP Rating | IP68 |
| Technical Drawings | pdf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427NCGM50B |
 |
1427NCGM50B | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components