1427N | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427N | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427N - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427N from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£5.04 |
| 5+ |
£4.87 |
| 10+ |
£4.64 |
| 25+ |
£4.54 |
| 50+ |
£4.39 |
| 100+ |
£4.34 |
| 250+ |
£4.29 |
| 500+ |
£4.24 |
| 1000+ |
£4.21 |
| 2500+ |
£4.16 |
| 5.04 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427N | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427N |
| GTIN UPC EAN |
623980786902 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Chrome |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 89mm |
|---|
| Handle Depth | 30mm |
|---|
| Handle Diameter | 10mm |
|---|
| Stud Thread | 10-32 |
|---|
| Panel Height | 222mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427N |
 |
1427N | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components