1427L | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427L | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427L - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427L from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£5.49 |
| 5+ |
£5.30 |
| 10+ |
£5.05 |
| 25+ |
£4.94 |
| 50+ |
£4.78 |
| 100+ |
£4.72 |
| 250+ |
£4.67 |
| 500+ |
£4.62 |
| 1000+ |
£4.59 |
| 2500+ |
£4.53 |
| 5.49 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427L | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427L |
| GTIN UPC EAN |
623980786506 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Chrome |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 178mm |
|---|
| Handle Depth | 33mm |
|---|
| Handle Diameter | 10mm |
|---|
| Stud Thread | 10-32 |
|---|
| Panel Height | 356mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427L |
 |
1427L | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components