1427G2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427G2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427G2BK - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427G2BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£3.89 |
| 5+ |
£3.76 |
| 10+ |
£3.58 |
| 25+ |
£3.50 |
| 50+ |
£3.39 |
| 100+ |
£3.35 |
| 250+ |
£3.31 |
| 500+ |
£3.27 |
| 1000+ |
£3.25 |
| 2500+ |
£3.21 |
| 3.89 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427G2BK | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427G2BK |
| GTIN UPC EAN |
623980483245 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 76mm |
|---|
| Handle Depth | 25mm |
|---|
| Handle Diameter | 5mm |
|---|
| Stud Thread | 4-40 |
|---|
| Panel Height | 222mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427G2BK |
 |
1427G2BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components