1427C6BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427C6BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427C6BK - 1427OVAL-SQUARE Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427C6BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£6.30 |
| 5+ |
£6.08 |
| 10+ |
£5.79 |
| 25+ |
£5.67 |
| 50+ |
£5.48 |
| 100+ |
£5.42 |
| 250+ |
£5.35 |
| 500+ |
£5.30 |
| 1000+ |
£5.26 |
| 2500+ |
£5.20 |
| 6.30 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427C6BK | 1427OVAL-SQUARE Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427C6BK |
| GTIN UPC EAN |
623980031729 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 70mm |
|---|
| Handle Depth | 38mm |
|---|
| Handle Width | 10mm |
|---|
| Screw Thread | 8-32 |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427C6BK |
 |
1427C6BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components