1427B1BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427B1BK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427B1BK - 1427 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427B1BK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£4.31 |
| 5+ |
£4.16 |
| 10+ |
£3.96 |
| 25+ |
£3.88 |
| 50+ |
£3.75 |
| 100+ |
£3.70 |
| 250+ |
£3.66 |
| 500+ |
£3.62 |
| 1000+ |
£3.60 |
| 2500+ |
£3.55 |
| 4.31 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427B1BK | 1427 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1427B1BK |
| GTIN UPC EAN |
623980031620 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Round Steel |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 32mm |
|---|
| Handle Depth | 16mm |
|---|
| Handle Diameter | 5mm |
|---|
| Stud Thread | 4-40 |
|---|
| Panel Height | 44mm |
|---|
| Contents | Individual |
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1427B1BK |
 |
1427B1BK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components