1426Q | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1426Q | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1426Q - 1426 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1426Q from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£56.94 |
| 5+ |
£54.95 |
| 10+ |
£52.38 |
| 25+ |
£51.24 |
| 50+ |
£49.54 |
| 100+ |
£48.97 |
| 250+ |
£48.40 |
| 500+ |
£47.88 |
| 1000+ |
£47.54 |
| 2500+ |
£46.97 |
| 56.94 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1426Q | 1426 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1426Q |
| GTIN UPC EAN |
623980491103 |
| Product Series | 1426 Series |
|---|
| Colour | Off-White |
|---|
| Material | 20-Gauge Steel |
|---|
| Width | 279mm |
|---|
| Depth | 297mm |
|---|
| Height | 140mm |
|---|
| Panel Colour | Black |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1426Q |
 |
1426Q | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components