1412J | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1412J | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1412J - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1412J from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£11.52 |
| 5+ |
£11.11 |
| 10+ |
£10.59 |
| 25+ |
£10.36 |
| 50+ |
£10.02 |
| 100+ |
£9.90 |
| 250+ |
£9.79 |
| 500+ |
£9.68 |
| 1000+ |
£9.62 |
| 2500+ |
£9.50 |
| 11.52 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1412J | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1412J |
| GTIN UPC EAN |
623980000244 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | 20-Gauge Steel |
|---|
| Length | 102mm |
|---|
| Width | 102mm |
|---|
| Height | 51mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1412J |
 |
1412J | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components