1411X | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411X | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411X - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411X from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£23.83 |
| 5+ |
£23.00 |
| 10+ |
£21.93 |
| 25+ |
£21.45 |
| 50+ |
£20.73 |
| 100+ |
£20.50 |
| 250+ |
£20.26 |
| 500+ |
£20.04 |
| 1000+ |
£19.90 |
| 2500+ |
£19.66 |
| 23.83 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411X | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411X |
| GTIN UPC EAN |
623980487403 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 305mm |
|---|
| Width | 178mm |
|---|
| Height | 102mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411X |
 |
1411X | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components