1411V | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411V | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411V - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411V from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£19.51 |
| 5+ |
£18.82 |
| 10+ |
£17.95 |
| 25+ |
£17.56 |
| 50+ |
£16.97 |
| 100+ |
£16.78 |
| 250+ |
£16.58 |
| 500+ |
£16.41 |
| 1000+ |
£16.29 |
| 2500+ |
£16.09 |
| 19.51 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411V | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411V |
| GTIN UPC EAN |
623980009131 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Grey |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 305mm |
|---|
| Width | 203mm |
|---|
| Height | 76mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411V |
 |
1411V | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components