1411JU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411JU | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411JU - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411JU from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£8.89 |
| 5+ |
£8.58 |
| 10+ |
£8.18 |
| 25+ |
£8.00 |
| 50+ |
£7.73 |
| 100+ |
£7.64 |
| 250+ |
£7.56 |
| 500+ |
£7.48 |
| 1000+ |
£7.42 |
| 2500+ |
£7.33 |
| 8.89 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411JU | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411JU |
| GTIN UPC EAN |
623980000046 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Unfinished |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 102mm |
|---|
| Width | 102mm |
|---|
| Height | 51mm |
|---|
| Flanged | No |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411JU |
 |
1411JU | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components