1411FBUBK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1411FBUBK | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1411FBUBK - 1411-1412 Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1411FBUBK from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£29.56 |
| 5+ |
£28.53 |
| 10+ |
£27.20 |
| 25+ |
£26.61 |
| 50+ |
£25.72 |
| 100+ |
£25.43 |
| 250+ |
£25.13 |
| 500+ |
£24.86 |
| 1000+ |
£24.69 |
| 2500+ |
£24.39 |
| 29.56 In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1411FBUBK | 1411-1412 Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
1411FBUBK |
| GTIN UPC EAN |
623980027661 |
| Product Series | 1411-1412 Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Length | 254mm |
|---|
| Width | 152mm |
|---|
| Height | 89mm |
|---|
| Flanged | Yes |
| Technical Drawings | pdf dxf stp 3d |
| RoHS Compliant |
Yes |
| REACH Compliant |
Yes |
| Share Me - 1411FBUBK |
 |
1411FBUBK | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components