EVA72B | Evatron Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
EVA72B | Evatron Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy EVA72B - EVA7000 Series - Evatron Plastic Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase EVA72B from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ |
£3.04 |
| 25+ |
£2.98 |
| 50+ |
£2.89 |
| 100+ |
£2.74 |
| 250+ |
£2.62 |
| 500+ |
£2.43 |
| 1000+ |
£2.31 |
| In Stock |
Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
EVA72B | EVA7000 Series | Evatron Plastic Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No |
EVA72B |
| Product Series | EVA7000 Series |
|---|
| Colour | Black |
|---|
| Material | ABS Plastic |
|---|
| Length | 90mm |
|---|
| Width | 55mm |
|---|
| Height | 40mm |
|---|
| Flammability Rating | UL94-V0 |
| Technical Drawings | PDF |
| Share Me - EVA72B |
 |
EVA72B | Evatron Plastic Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components