1427C9 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
1427C9 | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
Buy 1427C9 - 1427OVAL-SQUARE Series - Hammond Manufacturing Enclosures - Competitive Pricing - Fast Delivery Times - Purchase 1427C9 from KGA Enclosures Ltd.
| 1+ | £6.19 |
| 5+ | £5.98 |
| 10+ | £5.70 |
| 25+ | £5.58 |
| 50+ | £5.39 |
| 100+ | £5.33 |
| 250+ | £5.27 |
| 500+ | £5.21 |
| 1000+ | £5.17 |
| 2500+ | £5.11 |
| 6.19 In Stock | Please Note: VAT IS NOT INCLUDED |
1427C9 | 1427OVAL-SQUARE Series | Hammond Manufacturing Enclosures | KGA Enclosures Ltd
| Part No | 1427C9 |
| Series | 1427 |
|---|
| Colour | Clear |
|---|
| Material | Aluminium |
|---|
| Handle Mounting Hole Centers | 152mm |
|---|
| Handle Depth | 44mm |
|---|
| Handle Width | 16mm |
|---|
| Screw Thread | 10-32 |
|---|
| Contents | Individual |
|---|
| Technical Drawings | pdf dxf stp |
| RoHS Compliant | Yes |
| REACH Compliant | Yes |
| Share Me - 1427C9 |  |
1427C9 | Hammond Manufacturing Enclosures | Enclosures - Racks - Transformers - Components